Yaskawa Polska 

Polski oddział światowego lidera

Stanowiska szkoleniowe - niebieskie roboty Yaskawa - centrum szkoleniowe we Wrocławiu | © Yaskawa Polska

W naszych żyłach płynie niebieska krew

Yaskawa powstała ponad 100 lat temu w Japonii jako producent silników elektrycznych, który przez lata wyrósł na technologicznego lidera w branży robotyki i automatyki przemysłowej. Firma może poszczycić się sprzedażą na poziomie 3,8 Miliarda Euro i zatrudnieniem 14 500 wykwalifikowanych i pełnych pasji pracowników na świecie.

Swoją obecność w regionie europejskim rozpoczęła już w latach 70’tych otwierając 23 oddziały i 8 fabryk zatrudniających blisko 2000 pracowników. To właśnie globalna obecność na rynku azjatyckim, europejskim i amerykańskim pozwoliła na rozwój lokalnych rynków, dzięki czemu skrócone zostały czasy dostaw zapewniając tym samym obsługę klienta na najwyższym poziomie pod względem jakości i innowacyjności.

Nasza historia

Oficjalny oddział Yaskawa Polska Sp. z o.o.  powstał w 2016 roku we Wrocławiu, choć nasze roboty (znane pod marką MOTOMAN) działały na naszym rodzimym rynku już dużo wcześniej.

W Polsce pierwsze roboty Motoman pojawiły się w latach 90-tych., a niektóre pracują nawet do dziś, wciąż niezawodnie realizując swoje zadania. Stałe zainteresowanie naszymi robotami oraz potencjał robotyzacji w naszym kraju spowodowały uruchomienie oficjalnej sprzedaży i wsparcia technicznego. W 2012 odnotowaliśmy obecność ponad 600 robotów i systemów zrobotyzowanych na terenie Polski, a w 2020 możemy pochwalić się ilością ponad 1600 zainstalowanych urządzeń. Liczba ta stale rośnie.

W technice napędowej i automatyce wyroby firmy Yaskawa są obecne od wielu lat w różnych maszynach i urządzeniach technologicznych. Każdego roku sprzedajemy blkisko 10 tysięcy przemienników częstotliwości i servonapędów. Do naszych klientów należa czołowi producenci maszyn w Polsce oraz największe firmy w kraju jak Orlen, KGHM, KWB Bełchatów.

Nasze produkty napędzają wiele znanych branż i przedsiębiorstw, dzięki czemu nasza marka staje się jedną z bardziej rozpoznawalnych w Polsce w zakresie robotyzacji i automatyzacji. Jako firma globalna Yaskawa znajdujemy się rokrocznie od 5 lat w zestawieniu 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie!  

 

Otwarcie budynku centrali Yaskawa Polska | © Yaskawa Polska
Stoisko wystawiennicze Yaskawa - niebieskie roboty Yaskawa | © Yaskawa Polska

Team Spirit? To o nas!

Często słyszymy, że w naszym biurze panuje świetna atmosfera i klienci lubią do nas przyjeżdżać. Nieskromnie powiemy, że tak...tak, po prostu jest 😊 Pracujemy intensywnie wierząc w naszą markę, nasze produkty i nasz zespół, a to przynosi wymierne efekty nam i naszym klientom. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie robotyzacji i automatyzacji, o czym możesz się przekonać wchodząc po prostu do naszego biura.  Dobra energia i przysłowiowa „chemia” w zespole pozwala nam realizować cele, które nawet nas na początku potrafią paraliżować 😊.

Obecnie nasz zespół liczący 18 osób pracuje stacjonarnie w biurze we Wrocławskim Parku Technologicznym we Wrocławiu i na terenie całego kraju. Świadczymy usługi w zakresie sprzedaży, wsparcia i serwisu technicznego oraz szkoleń. Nasza firma stanowi trzon sieci stale rozwijającej się sieci partnerów, integratorów i dystrybutorów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować każdy projekt i życzenie klienta na terenie całego kraju.

 

 

W związku z dynamicznym rozwojem w zakresie sprzedaży i szkoleń, w tym roku rozbudowaliśmy naszą przestrzeń biurową o kilka kolejnych stanowisk pracy oraz nowe centrum szkoleniowe Yaskawa Academy. Obecne laboratorium szkoleniowe wyposażone jest w dwie nowe sale oraz nowy większy showroom, w którym szkolimy pracowników naszych klientów oraz testujemy najnowsze rozwiązania.

Mechatronika to nasze DNA

Nasza marka posiada japoński rodowód, a w DNA naszej firmy wpisana jest mechatronika (to właśnie Yaskawa w latach siedemdziesiątych wprowadziła termin "mechatronika", który w tamtym czasie połączył takie dziedziny jak mechanika, elektryka, elektronika i programowanie wchodząc na dobre do nomenklatury naukowej).  Niezawodność i innowacyjność naszych produktów napędza nas do nieustannego rozwoju. Jesteśmy pasjonatami tego co robimy i wierzymy, że to dzięki jakości naszych produktów i zaangażowaniu zespołu razem tworzymy światową markę, która kojarzona jest z niezawodnością, technologią i przyszłością.

Dlatego jeśli myślisz o robotyzacji i automatyzacji zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi Inżynierami Sprzedaży.

Chętnie nawiążemy współpracę i pomożemy we wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań w Twojej firmie.

Tradycje samurajskie Yaskawa - pokazowa walka samurajów | © Yaskawa Polska