Innowacje

MOTOMAN HC10
MOTOMAN HC10

Robot współpracujący z człowiekiem

Robot współpracujący z człowiekiem MOTOMAN HC10 ma 6 osi i udźwig 10 kg.

Technologia ograniczania mocy i siły zapewnia bezpieczeństwo operatorom poprzez zatrzymanie robota w razie zetknięcia.

MOTOMAN HC10

Watch the video

 

 

CSDA10F
CSDA10F

Roboty z podwójnym ramieniem

Aby uzyskać uniwersalność zbliżoną do ludzkiej w całkowicie zautomatyzowanych procesach montażu, roboty z podwójnym ramieniem mają 15 osi. Jest to najlepszy sposób odtworzenia ramienia ludzkiego i obszaru barkowego, dzięki czemu proces montażu jest szybszy i bardziej precyzyjny.

Obejrzyj film

MS80W
MS80W

Lekka konstrukcja i wydajność energetyczna

Nawet lżejsze i bardziej wydajne energetycznie roboty umożliwiają zwiększenie wydajności, a więc dają większą wartość nawet w przypadku małych i średnich partii. Konstrukcja lekkich chwytaków oraz lekkich urządzeń do zgrzewania punktowego znacznie pomaga zmniejszyć zużycie energii i ogólne koszty systemu. Idealnie zwiększyliśmy wydajność energetyczną poprzez efektywne programowanie i optymalizację procesów.

Obejrzyj film

Programowanie przez nauczanie
Programowanie przez nauczanie

Współpraca między człowiekiem i maszyną

Operatorzy i roboty pracują ręka w rękę, służąc dobru człowieka. Sam robot przejmuje zadanie bezpieczeństwa w pracy. Systemy bezpieczeństwa, takie jak ogrodzenia zabezpieczające, osłony i czujniki monitorujące bezpieczeństwo, oddzielające personel od obszarów zagrożenia, nie są już wymagane. Dzięki temu personel nie musi już wykonywać często powtarzających się i szczególnie forsownych zadań, natomiast jakość etapów roboczych pozostaje stała.