Spawanie, cięcie

Spawanie łukowe

Wyspecjalizowane roboty spawalnicze, wysokiej jakości pozycjonery oraz systemy suwnic i nowoczesne rozwiązania dostosowane do specyfikacji klienta.

Niespotykana technologia wielu robotów umożliwia pełną synchronizację maksymalnie 8 robotów (lub maksymalnie 72 osi) za pomocą kontrolera, daje użytkownikom wiele korzyści: mniejsze wypaczenia zgrzewania, krótszy czas cyklu i czas programowania oraz opcja spawania bez urządzenia mocującego, większa wydajność i bardzo uniwersalny system spawania. 

Roboty przemysłowe są wyposażone w zintegrowany zestaw przewodów prowadzonych przez górne ramię i osie głowicy. Zapewnia to nie tylko lepszy dostęp do mocowań, ale również znacznie wydłuża żywotność zestawów węży.

Dwa roboty Motoman pracują razem z pozycjonerem obrotowym i dwoma stanowiskami ze sterowaniem serwo w produkcji kominków opalanych drewnem. Dwa kominki są wprowadzane do mocowań, natomiast z drugiej strony pozycjonera dwa roboty zgrzewają kominek. Roboty i pozycjoner są elementem pojedynczego systemu sterowania robotem.

Korzyści:

 • znaczny wzrost produktywności, dzięki koncepcji kabiny z dwoma robotami i pozycjonerem z dwoma stanowiskami
 • lepsza i stała jakość
 • mniejsza zależność od pracy fizycznej

Robot o wadze 165 kg Yaskawa MOTOMAN ze zintegrowaną wiązką kabli zgrzewa zestaw części samochodowych. 

Korzyści:

 • Większa produktywność
 • Lepsza jakość
 • Zmniejszona zależność od pracy fizycznej

Zgrzewanie punktowe

Do zgrzewania punktowego potrzebne jest urządzenie zgrzewające z akumulatorem, które może ważyć ponad 100 kg, dlatego nadszedł czas wykorzystania robotów przemysłowych, które doskonale sprawdzają się w tym zadaniu.

Dla producentów wytwarzających duże ilości towaru, którzy wykonują tysiące zgrzewów punktowych w ciągu zmiany, czas cyklu zgrzewania ma kluczowe znaczenie. Robot do zgrzewania punktowego MOTOMAN może ustawiać urządzenie zgrzewające z doskonałą dokładnością i prędkością, oszczędzając kluczowe sekundy w cyklu zgrzewania i zwiększając produktywność. 

Roboty MOTOMAN serii ES są specjalnie zaprojektowane do zapewnienia niezrównanej wydajności i niezawodności w złożonych zastosowaniach zgrzewania punktowego.

Cięcie

Roboty są idealnym wyborem do wielu zastosowań cięcia. W przypadku cięcia laserowego, plazmowego lub strumieniem wody procesy te umożliwiają cięcie złożonych konturów różnorodnych części, zapewniając bardzo uniwersalne działanie.

Doskonała dokładność systemów robotów oraz możliwość utrzymania toru zapewniają stale dokładne efekty 3D oraz większą uniwersalność niż w przypadku wielu innych maszyn do cięcia. Pojedynczy system robotów MOTOMAN również może być używany do wielu zadań, takich jak cięcie, zgrzewanie i przetwarzanie końcowe, co skraca ogólny czas cyklu i szybko zwiększa produktywność.

Ten robot MOTOMAN prowadzi drewniane deski przez piłę taśmową w trakcie procesu produkcji pudła gitary.

Korzyści:

 • Lepsza produktywność
 • Lepsza jakość
 • Mniej skrawków
 • Zmniejszona zależność od pracy fizycznej
 • Tworzy bezpieczniejsze środowisko robocze