Przemysł metalurgiczny

Najwyższa wydajność dla każdego procesu

Obróbka metali wiąże się z wieloma wyzwaniami dla automatyzacji, takimi jak precyzja i wysoka wydajność z trwałą technologią o niskich kosztach utrzymania. Wskutek najlepszych w swojej klasie produktów oraz otwartej i gotowej do podłączenia architekturze, Yaskawa od dzisięcioleci stwarza sprzyjające warunki wstępne dla doskonałych i energooszczędnych rozwiązań. 

Energooszczędne falowniki dla wrzecion, nawijarek i transportu

Niezależnie od tego, czy w szafach sterowniczych, czy na ścianie, w czystym lub trudnym otoczeniu: elastyczna konstrukcja falowników Yaskawa zapewnia niezawodną pracę w szerokim zakresie warunków środowiskowych.

 

Dzięki wysokiej energooszczędności i wydajności nasze falowniki są łatwe do zaimplementowania . Przy częstotliwości wyjściowej do 1000 Hz i odpowiedniej przekładni możliwe jest zastosowanie wrzecion w zakresie wysokich prędkości.

Specjalna edycja naszych przemienników częstotliwości spełnia szczególne wymagania dotyczące systemów nawijania i odwijania. Silniki asynchroniczne, oraz te z magnesami trwałymi umożliwiają precyzyjne nawijanie tekstyliów, papieru, folii, drutów i mogą być sterowame z czujnikiem prędkości lub bez niego.

Nieograniczone możliwości

 • Elastyczne sterowanie silnikiem, rozbudowane i rozszerzalne funkcje oraz zakres mocy do 630 kW
 • Falowniki AC1000 i następca GA700 są odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań, od prostych przenośników taśmowych po złożone systemy z napędami sieciowymi.

Łatwa integracja z systemem sterowania

 • Obsługuje wszystkie powszechne protokoły i topologie
 • Ekonomiczne podłączenie do pięciu falowników za pomocą karty Fieldbus

Oszczędność kosztów poprzez wbudowany interfejs

 • RS-485 MEMOBUS/ Protokół Modbus 
 • Prędkość komunikacji 115.2 kBit/s

Technologia serwonapędów do precyzyjnego cięcia i formowania

Dzięki ponad 12 milionom serwonapędom zainstalowanym na całym świecie, Yaskawa ma duże doświadczenie i wiedzę techniczną w zakresie sterowania ruchem. Wynik: doskonała wydajność i wyjątkowo niski wskaźnik awaryjności.

Precyzyjne cięcie plazmowe

Wysoki moment obrotowy w połączeniu z wysoce wydajnym tłumieniem drgań zapewnia ekstremalną dokładność ścieżki nawet przy wysokich przepustowościach produktu.

Wysoka wydajność pras krawędziowych

Serwonapędy Sigma-7 błyskawicznie ustawiają backgauge w prasach krawędziowych, w ten sposób zapewniając doskonały wynik.

Zwiększone tłumienie wibracji

Funkcje tłumienia wibracji zostały ulepszone i rozszerzone w celu dalszej optymalizacji czasu osiadania. Zmniejsza to wibracje i rezonanse podczas pracy i zatrzymywania. Znajduje to odzwierciedlenie w jakości produktów końcowych.

Roboty do spawania, cięcia i przenoszenia

Yaskawa oferuje specjalne roboty spawalnicze, wysokiej jakości pozycjonery, tory jezdne i gotowe systemy spawalnicze. Ponadto nasze roboty są najlepszym rozwiązaniem do przenoszenia i podawania materiału ze względu na ich szybkość, precyzję i opłacalność.

Kompletne systemy spawalnicze

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu i udziałowi w rynku przekraczającemu 30% *, Yaskawa jest na pierwszym miejscu w zautomatyzowanych ścieżkach spawania. Do opracowywania i budowy systemów, a także programowania robotów jesteśmy w stanie sprostać największym wymaganiom klientów.

Przenoszenie i transport materiałów dzięki robotom

Seria Motoman MH to elastyczne, 6-osiowe roboty o dużej prędkości do różnych zastosowań, takich jak: przenoszenie, załadunek maszyn, przetwarzanie i dystrybucja.

Rozwiązania dla obróbki metali

Robot to uniwersalne narzędzie do wielu zadań obróbki:

 • Przenoszenie
 • Wiercenie
 • Cięcie
 • Podawanie detalu
 • Zgrzewanie punktowe
 • Spawanie łukowe
 • Zrobotyzowane, gotowe do spawania łukowego celki spawalniczne 

Kontrolowanie i wizualizacja

Podczas gdy maszyny są stają się coraz bardziej wydajne, precyzyjne,a ich znaczenie coraz większe konieczne jest ciągłe i precyzyjne monitorowanie ich stanu.  Sterowniki maszyn i zintegrowane kontrolery ruchu Yaskawa oferują optymalne rozwiązanie dla każdego rodzaju aplikacji. Dzięki profesjonalneym panelom Vipa Controls zapewniamy odpowiednie rozwiązania w interakcji człowiek-maszyna.