Yaskawa Europe GmbH

Globalny Dostawca Technologii
Lider w Europie

Globalnie
Innowacyjnie
Blisko klientów

Yaskawa to firma ludzi realizujących swoją pasję - kierowana wizją mądrzejszej przyszłości, dzięki zaawansowanym technologiom oszczędzającym cenny czas i energię. Każdy dzień traktujemy jako nową szansę na rozwój.

Naszym celem jest postęp z myślą o rozwoju nowych technologii, ewolucji społeczeństwa, rozwoju biznesu i gospodarki, dzięki którym stale będziemy podnosić jakość naszego codziennego życia. Jednocześnie promujemy pozytywną postawę wobec zasobów odnawialnych, dzięki czemu chcemy wpływać na ochronę naszego środowiska -  dążąc do zrównoważonego rozwoju naszej planety.

Yaskawa Europe zlokalizowana jest w Eschborn w Niemczech. Oferujemy rozwiązania z dziedziny mechatroniki i robotyki dla firm w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i krajach WNP. Dzięki oddziałom zlokalizowanym w tych regionach i zakładom produkcyjnym w Europie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom rynkowym.

Our

Management

Bruno J. Schnekenburger

President and CEO

Yaskawa Europe

Manfred Stern

Corporate Officer

Regional Head Yaskawa Europe

Jukka-Pekka Mäkinen

President

Environmental Energy Division (The Switch)

Marcus Mead

President

Robotics Division

Technika napędowa i sterowanie

Falowniki, serwonapędy, sterowniki maszyn, sterowniki PLC i panele HMI oraz dedykowane dla klientów układy napędowe ze sterowaniem Yaskawa od lat potwierdzają swoją wartość na rynku. Nasze doświadczenie z elastycznymi rozwiązaniami z zakresu automatyki oraz doświadczenie w wielu branżach i zastosowaniach sprawia, że jesteśmy kompetentnym partnerem do projektowania rozwiązań systemowych. Pełna gama produktów Yaskawa umożliwia klientom uzyskanie wydajnych komponentów i systemów z jednego źródła.

Robotyka

Jesteśmy jednym z największych producentów robotów przemysłowych. Mamy na koncie zainstalowanych ponad 400 000 robotów na całym świecie. Oprócz aplikacji przeznaczonych do konkretnych zastosowań, takich jak: roboty do spawania, paletyzowania, malowania i obsługi, szaroką gamę asortymentu stanowią wysokiej jakości gotowe automatyczne systemy spawania, a także roboty przeznaczone do zastosowań w laboratoriach i pomieszczeniach o kontrolowanych parametrach czystości.

Energia i środowisko

Energia i środowisko to kolejny obszar aktywności Yaskawa w obszarze energii wiatrowej, energii słonecznej i morskiej. Podczas, gdy wiatr i słońce przyczyniają się do pozyskania odnawialnych źródeł energii, nasze produkty stosowane w branży morskiej wpływają znacząco na poprawę bilansu środowiskowego i energetycznego statków. Silniki i przetwornice z magnesami trwałymi mają moc od 500 kW do 8,0 MW. To rozszerza nasze portfolio w kierunku dużych aplikacji energetycznych, takich jak turbiny wiatrowe i inne, tworząc solidne fundamenty i siłę w dążeniu do szybkiego rozwoju świata w zakresie elektrycznych układów napędowych.

1,900

Pracowników w Europie

>100

Partnerzy

8

Zakładów produkcyjnych

23

Oddziały