Yaskawa Europe GmbH

Globalny Dostawca Technologii
Lider w Europie

Globalnie
Innowacyjnie
Blisko klientów

Yaskawa to firma ludzi realizujących swoją pasję - kierowana wizją mądrzejszej przyszłości, dzięki zaawansowanym technologiom oszczędzającym cenny czas i energię. Każdy dzień traktujemy jako nową szansę na rozwój.

Naszym celem jest postęp z myślą o rozwoju nowych technologii, ewolucji społeczeństwa, rozwoju biznesu i gospodarki, dzięki którym stale będziemy podnosić jakość naszego codziennego życia. Jednocześnie promujemy pozytywną postawę wobec zasobów odnawialnych, dzięki czemu chcemy wpływać na ochronę naszego środowiska -  dążąc do zrównoważonego rozwoju naszej planety.

Yaskawa Europe zlokalizowana jest w Eschborn w Niemczech. Oferujemy rozwiązania z dziedziny mechatroniki i robotyki dla firm w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i krajach WNP. Dzięki oddziałom zlokalizowanym w tych regionach i zakładom produkcyjnym w Europie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom rynkowym.

Our

Management

Bruno J. Schnekenburger

President and CEO

Yaskawa Europe

Manfred Stern

Corporate Officer

Regional Head Yaskawa Europe

Miika Reinikka

President

Environmental Energy Division (The Switch)

Marcus Mead

President

Robotics Division

Technika napędowa i sterowanie

Falowniki, serwonapędy, sterowniki maszyn, sterowniki PLC i panele HMI oraz dedykowane dla klientów układy napędowe ze sterowaniem Yaskawa od lat potwierdzają swoją wartość na rynku. Nasze doświadczenie z elastycznymi rozwiązaniami z zakresu automatyki oraz doświadczenie w wielu branżach i zastosowaniach sprawia, że jesteśmy kompetentnym partnerem do projektowania rozwiązań systemowych. Pełna gama produktów Yaskawa umożliwia klientom uzyskanie wydajnych komponentów i systemów z jednego źródła.

Robotyka

Jesteśmy jednym z największych producentów robotów przemysłowych. Mamy na koncie zainstalowanych ponad 400 000 robotów na całym świecie. Oprócz aplikacji przeznaczonych do konkretnych zastosowań, takich jak: roboty do spawania, paletyzowania, malowania i obsługi, szaroką gamę asortymentu stanowią wysokiej jakości gotowe automatyczne systemy spawania, a także roboty przeznaczone do zastosowań w laboratoriach i pomieszczeniach o kontrolowanych parametrach czystości.

Energia i środowisko

Energia i środowisko to kolejny obszar aktywności Yaskawa w obszarze energii wiatrowej, energii słonecznej i morskiej. Podczas, gdy wiatr i słońce przyczyniają się do pozyskania odnawialnych źródeł energii, nasze produkty stosowane w branży morskiej wpływają znacząco na poprawę bilansu środowiskowego i energetycznego statków. Silniki i przetwornice z magnesami trwałymi mają moc od 500 kW do 8,0 MW. To rozszerza nasze portfolio w kierunku dużych aplikacji energetycznych, takich jak turbiny wiatrowe i inne, tworząc solidne fundamenty i siłę w dążeniu do szybkiego rozwoju świata w zakresie elektrycznych układów napędowych.

1,900

Pracowników w Europie

>100

Partnerzy

8

Zakładów produkcyjnych

23

Oddziały