Yaskawa i Lorch Welding Systems zacieśniają współpracę

Firma YASKAWA i Lorch Schweißtechnik – wiodący dostawca systemów do spawania MIG/MAG – zamierzają w przyszłości zacieśnić współpracę na rynku europejskim, aby wspólnie tworzyć nowe, innowacyjne rozwiązania spawalnicze dla sektora przemysłowego. Ich oferta skierowana będzie głównie do małych i średnich przedsiębiorstw – to tu bowiem zdaniem obu firm drzemie największy potencjał automatyzacji procesów wytwórczych i adaptacji istniejących struktur do potrzeb nowoczesnej, cyfrowej produkcji.

– Jesteśmy światowym dostawcą robotów spawalniczych na rynek przemysłowy. Nawiązanie kooperacji ze znanym producentem systemów spawania, takim jak Lorch, wydaje się więc decyzją oczywistą, zwłaszcza w czasach robotów współpracujących i rozwiązań umożliwiających współpracę człowieka z maszyną – wyjaśnia Otwin Kleinschmidt, szef oddziału YASKAWA Niemcy.

Także dla firmy Lorch Schweißtechnik jest to naturalny krok. – Bardzo cieszymy się, że rozpoczęliśmy współpracę z YASKAWĄ w obszarze zrobotyzowanych systemów spawalniczych. Dzięki temu partnerstwu będziemy mogli razem tworzyć rozwiązania, które umożliwią klientom automatyzację produkcji i wzrost konkurencyjności na rynku – mówi Wolfgang Grüb, prezes Lorch Schweißtechnik. – W kolejnych latach spodziewamy się wzrostu popytu na zautomatyzowane systemy spawalnicze, zwłaszcza w grupie małych i średnich przedsiębiorstw, ale także w tzw. wielkim przemyśle. Razem chcemy zwiększyć efektywność tych firm, oferując im rozwiązania dostosowane do ich potrzeb.

YASKAWA: filozofia jakości

Roczne obroty firmy YASKAWA sięgnęły w zeszłym roku prawie 17 mld zł, co zapewnia jej pozycję globalnego dostawcy systemów robotycznych, układów napędowych i systemów sterowania, a także rozwiązań z zakresu zarządzania i magazynowania energii. Założone w 1915 r. w Japonii przedsiębiorstwo od ponad stu lat wyznaje filozofię, że dostarczane przez nie produkty powinny cechować się najwyższą jakością, co zapewniło mu pozycję lidera na światowym rynku przemysłowym.

Działalność firmy obejmuje sześć głównych dziedzin: Drives (przemienniki częstotliwości GA700), Motion Control (serwonapędy i serwosilniki z serii Sigma-7, sterowanie maszyn), Robotics (roboty przemysłowe Motoman, systemy robotyczne), System Engineering (generatory i konwertery) oraz Information Technology (oprogramowanie). Produkowane przez nią roboty przemysłowe Motoman znajdują zastosowanie m.in. w zrobotyzowanych procesach spawania, automatyzacji laboratoriów, operacjach pakowania i przenoszenia, a także w procesach zautomatyzowanego malowania i lakierowania.

Europejski oddział Yaskawa z siedzibą w Eschborn pod Frankfurtem zajmuje się produkcją i dostarczaniem systemów automatyki, układów napędowych i systemów sterowania (Drives Motion Controls), robotów przemysłowych i systemów robotycznych (Robotics) oraz rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii (Environmental Energy). YASKAWA Europe GmbH odpowiada za rozwój marki nie tylko w Europie, ale także w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz terenach byłego ZSRR.

Lorch Schweißtechnik: bliskość do klienta

Także Lorch Schweißtechnik może poszczycić się bogatym doświadczeniem w zakresie produkcji i dystrybucji rozwiązań dla przemysłu. Jego systemy do spawania łukowego tworzone z myślą o zakładach przemysłowych, warsztatach obróbki metali oraz automatyzacji produkcji cieszą się uznaniem w wielu krajach świata, eksportowane do ponad 60 państw. Wszystkie powstają w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych na świecie. Dzięki bliskości do klienta oraz praktycznemu nastawieniu firma od ponad 60 lat oferuje przedsiębiorstwom przemysłowym innowacyjne rozwiązania zwiększające rentowność prowadzonego biznesu. Najnowszymi produktami w jej portfolio jest spawalniczy robot współpracujący oraz Lorch Connect – system umożliwiający przedsiębiorstwu połączenie urządzeń spawalniczych w jedną sieć oraz wgląd we wszystkie istotne dane procesowe bez konieczności wdrażania drogiej infrastruktury IT.