Obsługa maszyn, montaż

Dozowanie. Obsługa maszyn. Usuwanie materiału. Obsługa prasy krawędziowej.

Przenoszenie materiałów/montaż

Przenoszenie materiałów

Roboty do przenoszenia materiałów są wykorzystywane do przemieszczania, podawania lub odłączania części bądź narzędzi w odpowiedniej lokalizacji albo do przenoszenia części z jednej maszyny do innej. Firmy produkcyjne na całym świecie integrują w swoich systemach roboty do przenoszenia ze względu na ich prędkość, precyzję i efektywność kosztową. W porównaniu do ręcznego przenoszenia materiałów zapewniają one również stały standard jakości oraz wysoki poziom dokładności powtarzania. 

Roboty przemysłowe, z których wiele posługuje się technologią wizyjną lub innymi urządzeniami, odciążają personel w fabryce ze żmudnych i monotonnych zadań przy linii produkcyjnej, co zwiększa produktywność i jakość produktu.

Roboty eliminują przestoje, zmniejszają koszty pracy i zapewniają duży zwrot z inwestycji. Mogą działać przez 24 godziny na dobę przez cały rok.

18 robotów Motoman umożliwia firmie IKEA produkowanie zmontowanego, płasko pakowanego zestawu półek na książki „Billy” co 6 sekund! Oznacza to 40 000 jednostek tygodniowo.

Rozwiązanie zrobotyzowane pomaga również zaoszczędzić 20% kosztów produkcji. Na tym filmie przedstawiono różne zastosowania z zakresu obsługi i paletyzowania.

Obsługa prasy krawędziowej

Dzięki modułowej strukturze programu i systemowi wymiany chwytaków wdrożenie systemu zakładowego jest bardzo elastyczne i może zostać dostosowane do szybko zmieniających się wymagań produkcji. 

Układ czujników zapewnia wysoką jakość oraz wymaganą ochronę przed usterkami maszyny, błędami przetwarzania, stratami itd., umożliwiając idealną obróbkę każdego elementu. Wersja instalacji jest uzależniona od rozmiaru i ciężaru komponentu. Roboty serii MOTOMAN ES i MOTOMAN HP są wybierane odpowiednio. 

Na tym filmie dwa roboty MOTOMAN są wykorzystywane do zapewnienia płynnego, zautomatyzowanego działania wykrawarki Amada EMZ 3610 PDC i prasy krawędziowej Amada HFE 100.25. 

Korzyści:

  • Lepsza wydajność
  • Przystosowanie do małych partii dzięki narzędziu MOTOMAN MotoBend do programowania offline
  • Zmniejszona zależność od pracy fizycznej

montaż.

Roboty przemysłowe mogą posiadać technologię wizyjną lub inne urządzenia odciążające personel w fabryce ze żmudnych i monotonnych zadań przy linii produkcyjnej, co zwiększa produktywność i jakość produktu.

Roboty eliminują przestoje i zapewniają duży zwrot z inwestycji. Mogą działać przez 24 godziny na dobę przez cały rok. 

Na filmie pokazano różne typy robotów MOTOMAN, takie jak tradycyjne roboty z 6-osiowym ramieniem przegubowym, robot SCARA oraz robot dwuramienny odpowiadający za wiele zastosowań związanych z montażem komponentów elektronicznych, w tym za:

  • montaż płytek drukowanych,
  • lutowanie,
  • montaż kabli.