Przemysł drzewny

Maksymalna wydajność dla każdego procesu

Bez względu na rozmiar maszyny do obróbki drewna najważniejsza jest jakości i wydajność produktu końcowego. Dzięki najlepszym w swojej klasie komponentom i otwartej architekturze z możliwością podłączenia, Yaskawa od dziesięcioleci stanowi istotny wkład w wydajność. 

Energooszczędne falowniki dla wrzecion, systemów transportowych i wentylacyjnych

Niezależnie od tego, czy w szafach sterowniczych, czy na ścianie, w czystym lub trudnym otoczeniu: elastyczna konstrukcja GA700 zapewnia niezawodną pracę w różnych warunkach środowiskowych.

Nieograniczone możliwości

Dzięki elastycznemu sterowaniu silnikiem, potężną i rozszerzalną funkcjonalnością oraz szerokiemu zakresowi mocy do 630 kW, GA700 jest przemiennikiem częstotliwości do prawie każdego zastosowania - od prostego transportu i pras po złożone systemy z przemiennikami podłączonymi do sieci po zapotrzebowanie wyższego poziomu bezpieczeństwa. 

Yaskawa otwiera nowe możliwości w zakresie energooszczędności dla wentylatorów i innych aplikacji o zmiennym momencie obrotowym wykorzystując najnowszą technologię napędową. Nasza seria falowników jest odpowiedzią na dzisiejsze wymagania rynkowe zarówno dla konstruktorów maszyn, jak i klientów końcowych w branży produkcyjnej.

Technologia serwonapędów do precyzyjnej pracy

Przez instalację ponad 12 milionów serwonapędów w terenie, Yaskawa ma duże doświadczenie i wiedzę techniczną w zakresie ruchu i kontroli. Wynik: doskonała wydajność i wyjątkowo niski wskaźnik błędów. Uruchomienie jest możliwe w ciągu kilku minut. Dzięki nowej serii Sigma-7 jest osiągalny niespotykany poziom precyzji..

Serwonapędy SIGMA-7 dla maszyn CNC 

Rozwój nowej serii Sigma-7 oparty jest na trzech głównych celach: szybkość uruchomienia, wysoka wydajność produkcji i maksymalna niezawodność operacyjna. Warunkiem osiągnięcia takiej funkcjonalności są inteligentne możliwości, takie jak automatyczne dostrajanie, automatyczna regulacja obciążenia lub zintegrowane tłumienie drgań. Nowa obudowa w stylu książkowym umożliwia bezproblemową instalację wzmacniaczy nawet w niewielkich przestrzeniach w celu uzyskania wysokiej wydajności w obudowie.

Seria ta stanowi odpowiedź na dzisiejsze wymagania rynku zarówno dla konstruktorów maszyn, jak i klientów końcowych w branży produkcyjnej.

 

Roboty do przenoszenia, pakowania i innych aplikacji

Głównymi zaletami naszych robotów jest niezawodność, szybkość, precyzja i wydajność.  Roboty zapewniają wysoki standard jakości i wysoką powtarzalność. Gwarantują zwrot z inwestycji i nadają się do wszelkich aplikacji przenoszenia, piłowania, szlifowania, polerowania, frezowania lub kontroli jakości, - 24 godziny na dobę, przez cały rok.

 

Seria MOTOMAN MH 

Seria MOTOMAN MH to szybkie roboty 6-osiowe do różnych zastosowań, takich jak przenoszenie, ładowanie, przetwarzanie i dystrybucja. Modele MH mają ładowność do 600 kg i zakres roboczy od 532 mm do 3 106 mm. Kompaktowa konstrukcja pozwala na dokładne ustawienie na obrabianym przedmiocie i skraca czas cyklu.

18 robotów Motoman pozwala firmie IKEA na wyprodukowanie złożonego, płaskiego zestawu regałów „Billy” co 6 sekund!

To 40 000 jednostek tygodniowo.

Zrobotyzowane rozwiązanie pomaga również zaoszczędzić 20% kosztów produkcji. Poniższy film ilustruje różne zastosowania związane z obsługą maszyn i paletyzacją.

Obsługa i monitorowanie za pomocą HMI i PLC

Interakcja między człowiekiem a maszyną odbywa się zwykle za pośrednictwem jednostek sterujących, które połączone są z kontrolą systemów. Od najmniejszego systemu do dużej, wielosieciowej maszyny: Yaskawa oferuje całe spektrum interfejsów HMI i PLC do różnych zastosowań.

 

Panele dotykowe i komputery panelowe 

Panel PC pozwala na optymalne wyposażenie dla wszystkich zadań związanych z kontrolą i monitorowaniem. Połączenie przemysłowych komputerów z najnowocześniejszymi funkcjami wydajnościowymi i panelami dotykowymi z optymalnymi opcjami wyświetlania zapewnia wysoką wydajność na niewielkiej przestrzeni.

VIPA MICRO M13C

Sterownik Micro przedstawia bardzo kompaktowy i niezwykle szybki system mikrokontroli. Projekt jest nadzwyczajny, gdyż otwiera zupełnie nowe ścieżki w zakresie obsługi i wskaźnika statusu. VIPA MICRO M13c jest zatem impulsem startowym dla nowej generacji sterowników od Yaskawa.

 

VIPA SLIO I/O

SLIO to niezwykle kompaktowy system I / O z szybką magistralą wewnętrzną, diagnostyką LED dla każdego kanału i schodkowym połączeniem okablowania. Oferuje najwyższą opłacalność dzięki koncepcji modułowej, zwłaszcza w montażu i serwisie. Połączenie z systemami innych producentów procesorów jest łatwe i możliwe bez ograniczeń. Jest to jeden z najbardziej wydajnych i zaawansowanych, zdecentralizowanych systemów we / wy dostępnych na rynku. SLIO łączy najwyższą funkcjonalność ze sprytną koncepcją mechaniczną w niezwykle kompaktowej i łatwej w konserwacji konstrukcji.